دبیرستان پسرانه شهدای ادب

نصب اندروید روی کامپیوتر

نصب سیستم عامل آندروید 4،2،2 بر روی کامپیوتر

نصب آندروید 4،2،2 بر روی کامپیوتر

همانطور که می دانید سیستم عامل آندروید یک سیستم‌عامل متن باز است. به همین دلیل افرادی که متخصص باشند می‌توانند متن برنامه را تغییر بدهند و اندروید‌های جدید بسازند.

با ما در ادامه این آموزش همراه باشید…

 

در همین راستا نوعی از اندورید برای پردازنده‌های ۳۲ بیتی ساخته شده است که شما می‌توانید بر روی رایانه‌های خود نصب کنید. با نصب اندروید بر روی رایانه می‌توانید با آن کار کنید و ببینید چه امکاناتی دارد، نرم‌افزارها را بر روی آن امتحان کنید و ببینید که آیا بروز رسانی به نسخه‌ی جدید به صرفه است؟ در این مقاله می‌خواهیم با هم اندورید ۴.۲.۲ را به صورت ماشین مجازی بر روی رایانه نصب کنیم. برای این کار احتیاج به طی کردن مدارج فوق‌العاده‌ی علمی در زمینه‌ی رایانه نیست به این خاطر که سعی شده است مراحل به صورت ساده توضیح داده شود.

برای نصب اندروید به صورت مجازی از نرم‌افزار VirtualBox استفاده می‌کنیم. این نرم‌افزار، یکی از بهترین برنامه‌های شبیه‌سازی برای نصب سیستم‌عامل به صورت مجازی است. VirtualBox کاملاً مجانی و متن باز است.

برای دانلود کلیک کنید

میتوانید از لینک مقابل هم VirtualBox را دانلود کنید : دانلود غیرمستقیم این برنامه

برای نصب اندروید درون VirtualBox به یک فایل ایمیج با پسوند ایزو (iso) نیازمندیم تا به وسیله‌ی آن، سیستم‌عامل را نصب کنیم.می تونید فایل ایمیج مربوط به اندروید (android-x86-4.2-20130228.iso) رو از اینجا دانلود کنید: دانلود فایل iso

ابتدا نرم‌افزار VirtualBox را بر روی رایانه‌ی خود نصب کنید و سپس آن را اجرا کنید. برای ساخت یک ماشین مجازی جدید، گزینه‌ی New را بزنید. اسم آن را هرچه می‌خواهید بگذارید، سپس در قسمت Type گزینه‌ی Linux و در قسمت Version گزینه‌ی Other Linux را انتخاب کنید.

در صفحات بعدی باید میزان حافظه‌ی RAM و Hard Disk مجازی را تعیین کنید. حداقل میزان RAM برای اندروید ۴.۲.۲ برابر ۵۱۲ مگابایت است و پیشنهاد می‌شود که بیشتر از این مقدار انتخاب کنید. Hard Disk‌ مجازی که برای سیستم‌عامل ایجاد می‌کنید باید بیشتر از ۱ گیگابایت باشد و باید آن را به صورت یک فایل در مکانی روی هارددیسک واقعیتان ذخیره کنید.

بعد از انجام تمام مراحل و ساخت یک ماشین مجازی، آن را از لیست انتخاب کنید. Settings را باز کنید و در آن گزینه‌ی Storage را انتخاب کنید. صفحه‌ی Storage دو قسمت دارد. در سمت چپ بر روی گزینه‌ی Empty کلیک کنید. در سمت راست، آیکونی که عکس سی دی دارد را انتخاب کرده و اولین گزینه یعنی Choose a CD/DVD disk file را انتخاب کنید. پنجره‌ای باز می‌شود که باید از درون آن فایل اندروید ۴.۲.۲ که دانلود کردید را انتخاب کنید.

تصویر 1

 

بعد از انجام تنظیمات، ماشین مجازی را Start کنید تا اجرا شود. در اولین صفحه‌ای که مشاهده می‌کنید،‌ گزینه‌ی آخر یعنی Install Android-x86 to harddisk را انتخاب کنید.

تصویر 2

 

در صفحه‌ی بعد، Create/Modify partitions را انتخاب کنید.

تصویر 3

در صفحه‌ی ایجاد پارتیشن، یک پارتیشن Primary و Bootable ایجاد کنید و سپس گزینه‌ی Write را بزنید.

تصویر 4

 

در مرحله‌ی آخر برای نصب اندروید، پارتیشن sda1 را انتخاب کنید و نوع آن را بر روی ext3 بگذارید. برای نصب بوت لودر Grub گزینه‌ی Yes را بزنید.

بعد از اتمام نصب اندروید باید دیسک مجازی را از ماشین مجازی خارج کنید. برای این کار می‌توانید ماشین مجازی را خاموش کنید، به تنظیمات آن بروید و همان‌طور که در مراحل اولیه، دیسک مجازی را وارد آن کردید، در قسمت Storage بعد از کلیک بر روی علامت سی دی به جای اولین گزینه، گزینه‌ی آخر یعنی Remove disk from virtual drive را بزنید.

حالا می‌توانید ماشین مجازی را روشن کنید و از اندروید ۴.۲.۲ لذت ببرید.

تصویر 5

تصویر 6لازم هست که بگم این برنامه در سیستم های 64 بیتی هم جواب میدهد. میتوانید نسخه 64 بیتی این برنامه را در صورت لزوم دانلود کنید.

مـــوفــق بـاشـیـد*

نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*